"İnsan Vücudu Hareketi İzleme Uygulamaları İçin Elektroeğirme Tekniği İle Üretilen Esnek Piezorezistif Kuvvet Sensörlerinin Sentezi Ve Karakterizasyonu” Başlıklı TÜBİTAK Projesi Desteklenmeye Hak Kazanmıştır.

Mühendislik Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Abdulkadir ŞANLI’nın yürütücü ve Fen Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Malzeme Bilimi ve Teknolojileri Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Çağatay ELİBOL'un araştırmacı olarak TÜBİTAK’a sunduğu proje desteklenmeye hak kazanmıştır.

Yeni binamıza taşındık...

Fen Fakültesi tüm bölümleri ile yeni binasına taşındı.

Uluslararası Enerji Konferansının Özet ve Tam Metin Kitapları Yayında

Türk-Alman Üniversitesi tarafından 4-5 Eylül 2020 tarihlerinde düzenlenen Uluslararası Sürdürülebilir Enerji ve Enerji Hesaplamaları Konferansı'nın (ICSEEC 2020) özet ve tam metin kitapları yayına açıldı.

İzmir Depremi

İzmir depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar dileriz.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'mız Kutlu Olsun

Cumhuriyetimizin 97. yıldönümünü kıvanç ve mutluluk ile kutluyoruz.

Uluslararası Enerji Konferansının İkincisi Gerçekleştirildi

Türk-Alman Üniversitesi tarafından ikincisi düzenlenen Uluslararası Sürdürülebilir Enerji ve Enerji Hesaplamaları Konferansı (ICSEEC 2020), 4-5 Eylül 2020 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Uluslararası Enerji Konferansının İkincisi Gerçekleştiriliyor

Türk-Alman Üniversitesi tarafından ikincisi düzenlenecek Uluslararası Sürdürülebilir Enerji ve Enerji Hesaplamaları Konferansı (ICSEEC 2020), 4-5 Eylül 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Acı Kaybımız...

Fakültemiz Moleküler Biyoteknoloji Bölümü öğretim üyesi Sayın Dr. Öğr. Üyesi Necip Ozan TİRYAKİOĞLU'nu zamansız bir şekilde kaybettik.

Merhuma Allah’tan rahmet, Değerli Ailesine, yakınlarına ve Türk-Alman Üniversitesi Camiasına başsağlığı dileriz...

TAÜ Öğrencilerinin Corona Virüs Araştırmaları Uluslararası Akademik Dergilerde

Türk-Alman Üniversitesi lisans öğrencilerinin Corona virüsüyle ilgili araştırmaları uluslararası alanda prestijli akademik dergilerde ilgi görüyor.

Koku Endüstrisi Semineri

Parfümer ve Koku Tasarım Direktörü Özge Erdoğmuş Altınel’in katılımıyla 2 Ekim Çarşamba günü Fen Fakültesi tarafından düzenlenen  “Koku Endüstrisi” başlıklı seminer gerçekleştirdi.

Malzeme Bilimi ve Teknoloji Bölümü Öğrencileri Almanya'da Stajda

Malzeme Bilimi ve Teknoloji Bölümü üçüncü sınıf öğrencilerimiz, partner üniversitemiz Darmstadt Teknik Üniversitesi'nde stajlarını yapıyorlar.

Hazırlık Sınıfı Öğrencileri Solar Enerji Sistemimizi Gezdiler

Hazırlık sınıfı öğrencilerimiz 2019 yılının mart ayında devreye alınan solar enerji sistemimizi gezdiler.

Nobelli kimyagerlerle çalışan tek kadın, Dr. Orkide Çoşkuner-Weber’in alzheimer makalesi prestijli bilim dergisinde

Fen Fakültesi Moleküler Biyoteknoloji Bölümü öğretim üyelerimizden Dr. Öğr. Üyesi Orkide Coşkun Weber' in alzheimer konulu makalesi, American Chemical Society’ nin prestijli bilim dergisi “Journal of Chemical Information and Modeling” de yayımlandı.

 

Prof. Dr. İsmail Duman'ın "Türkiye'de Bor Gerçeği" Konuşması

Dr.-Ing. Çağatay Elibol'un daveti ve TAÜ Malzeme Bilimi Kulübü organizasyonu ile Prof. Dr. İsmail Duman 9 Mayıs Perşembe günü saat 13.00'de YDYO Seminer Salonunda 'Türkiye'de Bor Gerçeği' başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

Uluslararası Enerji Konferansı Araştırmacıları Muğla’da Bir Araya Getirdi

Türk-Alman Üniversitesi tarafından düzenlenen Uluslararası Sürdürülebilir Enerji ve Enerji Hesaplamaları Konferansı (ICSEEC 2019), 12-14 Nisan tarihlerinde Muğla, Köyceğiz’de gerçekleştirildi.

Malzeme Bilimi ve Teknolojileri Bölümü Öğrencileri Almanya’da Teknik Gezide

Türk-Alman Üniversitesi (TAÜ) ve Darmstadt Teknik Üniversitesi (TUD) Malzeme Bilimi ve Teknoloji Bölümlerinin (MBT) ortak çalışması ve Alman Akademik Değişim Servisi’nin (DAAD) desteğiyle Temmuz ayında bir teknik gezi organize edildi.