Tüm Haberler

Dr. -Ing. Çağatay Elibol'un röportajı Dünya Gazetesi'nde

Türk-Alman Üniversitesi Uluslararası Yüzey Araştırmaları ve İnovasyon A.Ş. Genel Müdürü ve Fakültemiz Dekan Yardımcısı Dr.-Ing. Çağatay Elibol, Dünya Gazetesi'ne verdiği röportaj ile Sn. Yasemin Salih’in köşesine konuk oldu. 

Öğretim Üyemiz ve Öğrencilerimizin Başarısı

Doç. Dr. Orkide Coşkuner Weber ve öğrencileri tarafından yayınlanan bilimsel makale Wiley tarafından 2020-2021 dönemi ‘Kimyasal Biyoloji & İlaç Tasarımı’ alanında en çok atıf alan makale olarak duyuruldu.

2. Uluslararası Çelik İçin Korozyon ve Yüzey Koruma Konferans ve Sergisi

Fakültemiz Öğretim Üyesi Dr.-Ing. Çağatay Elibol'un bilimsel komite üyesi olarak yer aldığı, Yapısal Çelik Derneği (TUCSA) tarafından Avrupa Yapısal Çelik Birliği (ECCS) ile koordineli olarak düzenlenen "2nd International Conference and Exhibition on Corrosion and Surface Protection for Steel (2. Uluslararası Çelik İçin Korozyon ve Yüzey Koruma Konferans ve Sergisi)" 25-26 Mayıs 2022 tarihlerinde online olarak gerçekleştirilecektir.

Üniversitemiz Öğretim Üyesi, Dr.-Ing. Çağatay Elibol'un "Malzemelerin Mekanik Özellikleri" isimli kitabı yayınlandı

Üniversitemiz Öğretim Üyesi, Fen Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr.-Ing. Çağatay Elibol'un "Malzemelerin Mekanik Özellikleri" isimli kitabı, Efe Akademi Yayınları'ndan çıktı.

BOR MADENLERİMİZİN STRATEJİK DEĞERİ

Türk-Alman Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şafak Gökhan ÖZKAN (bir önceki dönem Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü), 7 Şubat 2022 tarihinde TRT HABER internet sayfasında yayınlanan röportajında ülkemiz için stratejik değeri günden güne artan bor madenlerimiz hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Öğrencilerimizin Başarısı

Malzeme Bilimi ve Teknolojileri 4. Sınıf öğrencileri Aysu Sıla Şahin, Emel Seyrek ve Yılmaz Cebir "Nanoparticle Synthesis And Optimization For Dental Composite Filler Phase System" konulu sunumlarını, Doç. Dr. Ergün Keleşoğlu ve Arş. Gör. Kadir Sağır rehberliğinde gerçekleştirdikleri bitirme çalışması kapsamında 29 Ocak 2022 tarihinde düzenlenen 5. Uluslararası Avrupa Disiplinlerarası Bilimsel Araştırmalar Konferansı'nda sundular.

TÜBİTAK Proje Başarısı

Üniversitemiz öğretim üyesi, Fen Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Çağatay ELİBOL'un akademik danışman olarak yer aldığı "Katmanlı Üretim Teknolojisi ile İmplant Geliştirilmesi ve Üretimi" başlıklı proje 1501 - TÜBİTAK Sanayi Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı kapsamında desteklenmeye hak kazanmıştır.

Malzeme Bilimi ve Teknolojileri Bölümü ilk mezunlarını verdi

Türk-Alman Üniversitesi Fen Fakültesi Malzeme Bilimi ve Teknolojileri Bölümü ilk mezunlarını verdi. 02.09.2021 tarihinde düzenlenen mezuniyet töreninde üniversite yaşamlarına 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında başlayan Malzeme Bilimi ve Teknolojileri Bölümünün ilk öğrencilerine diplomaları takdim edildi. Değerli öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

TÜBİTAK Proje Başarısı

Fen Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Çağatay ELİBOL danışmanlığında, biri ASAŞ ve diğeri Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.  (TUSAŞ) ortaklığında Malzeme Bilimi ve Teknolojileri Bölümü öğrencileri Mert DOĞAN ve Bicem BÜLBÜN tarafından sunulan her iki proje önerisi de TÜBİTAK 2209-B  Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Desteği Programı kapsamında desteklenmeye hak kazanmıştır.

Uluslararası Proje Desteği Başarısı

"Taşınabilir Uygulamalarda Dinlenim Durumu Ağlarının Hibrit EEG-fNIRS Kayıtları Üzerinden Sınıflandırılması" başlıklı Uluslararası Proje Başvurusu DAAD İkili İşbirliği Programı Kapsamında Desteklenmeye Layık Görüldü. 

Fen Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr.-Ing. Çağatay ELİBOL'a SCI indeksli, uluslararası "Materials Testing (De Gruyter)" dergisinden yayın kurulu üyeliği daveti

Üniversitemiz Fen Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Malzeme Bilimi ve Teknolojileri Öğretim Üyesi Dr.-Ing. Çağatay ELİBOL, "Materials Testing (De Gruyter)" dergisinin uluslararası yayın kuruluna (editorial board) katılmıştır. 

TÜBİTAK-BİDEB 2209/A Proje Desteği Başarısı

Fakültemiz Moleküler Biyoteknoloji Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Dilek Göksel Duru akademik danışmanlığında yürütülen 2 proje önerisi  TÜBİTAK-BİDEB 2209/A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2020/2 Dönemi kapsamında destek almaya hak kazanmıştır. 

TÜBİTAK 3501 - Kariyer Geliştirme Programı Proje Başarısı

Mühendislik Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü'nden Dr. Öğr. Üyesi Abdulkadir ŞANLI’nın yürütücü ve Fen Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Malzeme Bilimi ve Teknolojileri Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Çağatay ELİBOL'un araştırmacı olarak TÜBİTAK’a sunduğu proje desteklenmeye hak kazanmıştır.

Yeni binamıza taşındık...

Fen Fakültesi tüm bölümleri ile yeni binasına taşındı.

Uluslararası Enerji Konferansının Özet ve Tam Metin Kitapları Yayında

Türk-Alman Üniversitesi tarafından 4-5 Eylül 2020 tarihlerinde düzenlenen Uluslararası Sürdürülebilir Enerji ve Enerji Hesaplamaları Konferansı'nın (ICSEEC 2020) özet ve tam metin kitapları yayına açıldı.

Uluslararası Enerji Konferansının İkincisi Gerçekleştirildi

Türk-Alman Üniversitesi tarafından ikincisi düzenlenen Uluslararası Sürdürülebilir Enerji ve Enerji Hesaplamaları Konferansı (ICSEEC 2020), 4-5 Eylül 2020 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Uluslararası Enerji Konferansının İkincisi Gerçekleştiriliyor

Türk-Alman Üniversitesi tarafından ikincisi düzenlenecek Uluslararası Sürdürülebilir Enerji ve Enerji Hesaplamaları Konferansı (ICSEEC 2020), 4-5 Eylül 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Acı Kaybımız...

Fakültemiz Moleküler Biyoteknoloji Bölümü öğretim üyesi Sayın Dr. Öğr. Üyesi Necip Ozan TİRYAKİOĞLU'nu zamansız bir şekilde kaybettik.Merhuma Allah’tan rahmet, Değerli Ailesine, yakınlarına ve Türk-Alman Üniversitesi Camiasına başsağlığı dileriz...

TAÜ Öğrencilerinin Corona Virüs Araştırmaları Uluslararası Akademik Dergilerde

Türk-Alman Üniversitesi lisans öğrencilerinin Corona virüsüyle ilgili araştırmaları uluslararası alanda prestijli akademik dergilerde ilgi görüyor.

Koku Endüstrisi Semineri

Parfümer ve Koku Tasarım Direktörü Özge Erdoğmuş Altınel’in katılımıyla 2 Ekim Çarşamba günü Fen Fakültesi tarafından düzenlenen  “Koku Endüstrisi” başlıklı seminer gerçekleştirdi.